Informator Biegu Bohaterów

Przed nami Bieg Bohaterów – 4 lipca widzimy się w centrum Katowic! Wyczerpał się już limit uczestników, dlatego nie ma już możliwości rejestracji. Dla tych, którym udało się zapisać i mają przydzielony numer startowy przedstawiamy najważniejsze informacje:

  1. I. Odbiór pakiet startowego
  2. II. Dojazd, Parkingi
  3. III. Depozyt, Przed startem
  4. IV. Start
  5. V. Trasa biegu
  6. VI. Meta.

 

I. ODBIÓR PAKIETU STARTOWEGO

Osoby, które dokonały już opłaty startowej, mają też nadany numer startowy. Pakiet startowy można odebrać w Biurze zawodów w katowickim Spodku, przy Al. Wojciecha Korfantego 35 (wejście od strony placu Sławika i Antalla), w dniach:
– 3 lipca 2021 r. w godz. 16.00-18.00
– 4 lipca 2021 r. w godz. 10.00-14.30

UWAGA!
W ciągu 3 dni od zamknięcia zapisów każdy uczestnik, który ma przyznany numer startowy otrzyma na adres email i nr telefonu podany podczas rejestracji, indywidualny QR kod umożliwiający odbiór pakietu startowego. Kod ten wystarczy okazać na telefonie lub na wydrukowanej kartce. Kod można też przekazać osobie, która w imieniu zawodnika odbierze pakiet startowy.

Pamiętaj:
– zabierz ze sobą kod QR otrzymany od firmy dokonującej pomiar czasu Datasport (w telefonie lub wydrukowany na kartce),
– sprawdź swój numer startowy (na stronie rejestracji w wyszukiwarce zawodników tutaj, na swoim koncie zawodnika po zalogowaniu tutaj lub na liście startowej w Biurze Zawodów),
– wchodząc do Biura Zawodów załóż maseczkę, zachowaj dystans,
– podejdź do stanowiska oznaczonego Twoim numerem startowym,
– podaj swój numer startowy, okaż kod QR,
– jeśli chcesz, aby ktoś za Ciebie odebrał pakiet startowy, przekaż tej osobie kod QR otrzymany mmsem na telefon lub mailem na podany przy rejestracji adres email. Osoba ta, po okazaniu Twojego kodu QR, otrzyma Twój pakiet startowy.

Pakiet startowy zawiera m.in.: numer startowy z przyklejonym chipem (musisz go umieścić z przodu, na koszulce, na wysokości klatki piersiowej), pamiątkową koszulkę techniczną (którą każdy uczestnik musi założyć na bieg), chustę typu buff oraz okolicznościowy worek.

Koszulki będą wydawane w rozmiarze wg życzenia do wyczerpania się zapasów danego rozmiaru. Niestety nie możemy zagwarantować każdemu wybranego rozmiaru.

↑WRÓĆ

II. DOJAZD, PARKINGI

Biuro zawodów mieści się w katowickiej hali widowiskowo-sportowej „Spodek”, przy Al. Wojciecha Korfantego 35 (wejście od strony placu Sławika i Antalla),

Uczestników zachęcamy do skorzystania z dojazdu na start komunikacją miejską ZTM. Na stronie internetowej ZTM (Zarząd Transportu Metropolitalnego www.metropoliaztm.pl) możecie zaplanować trasę, wpisując miejsce wyjazdu.

Dojeżdżając samochodem możecie wybrać jeden z płatnych parkingów lub wybrać bezpłatne miejsca parkingowe, które znajdziecie w centrum Katowic, na terenie Strefy Kultury.

↑WRÓĆ

III. DEPOZYT. PRZED STARTEM.

Mobilny depozyt (autobusy) będzie ustawiony przy Rondzie Generała Ziętka na wprost Biura Zawodów i będzie otwarty w godz. 15:00-15:50. Odbiór rzeczy z depozytu będzie możliwy kilkaset metrów za metą w Parku Śląskim. Ze względów bezpieczeństwa imprezy masowej, bagaż przekazywany do depozytu podlegać będzie kontroli.

Wszystkie starty odbywają się z Alei W. Korfantego na wysokości Pomnika Powstańców Śląskich.

Zawody odbywają się w formie rywalizacji indywidualnej na czas. Klasyfikacja dostępna będzie po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika.
Dla bezpieczeństwa udziału starty zostaną podzielone na 5 grup:
GRUPA A – numery startowe od 1 do 400 – start od godz. 16:00
GRUPA B – numery startowe od 401 do 800 – start od godz. 16:10
GRUPA C – numery startowe od 801 do 1200 – start od godz. 16:20
GRUPA D – numery startowe od 1201 do 1600 – start od godz. 16:30
GRUPA E – numery startowe od 1601 – start od godz. 16:40 do godz. 16.45

Wejście do Strefy startowej umiejscowione będzie na Al. W. Korfantego na wysokości Hotelu Katowice.
Wejście do Strefy startowej będzie ograniczone czasowo i możliwe jest wyłącznie dla zawodników ubranych w przekazane w pakiecie startowym koszulki z przypiętym do niej (z przodu, na wysokości klatki piersiowej) numerem startowym.

Prosimy o zachowanie dystansu społecznego w oczekiwaniu na start i przestrzeganie godzin/minut wejścia do strefy startowej.

Wejście do strefy startowej:
GRUPA A –  do godz. 15:45
GRUPA B – do godz. 15:55
GRUPA C – do godz. 16:05
GRUPA D – do godz. 16:15
GRUPA E – do godz. 16:25.

↑WRÓĆ

IV. START

Każdy zawodnik musi mieć numer startowy przypięty z przodu do koszulki otrzymanej w pakiecie startowym.
W strefie startowej należy zachować dystans pomiędzy zawodnikami. Zachęcamy do zabrania/ubioru na strat przekazanej w pakiecie startowym chusty typu buff.
Starty poszczególnych grup z podziałem na numery startowe:

GRUPA A – numery od 1 do 400 – start od godz. 16:00
GRUPA B – numery od 401 do 800 – start od godz. 16:10
GRUPA C – numery od 801 do 1200 – start od godz. 16:20
GRUPA D – numery od 1201 do 1600 – start od godz. 16:30
GRUPA E – numery od 1601 – start od godz. 16:40

Strefa startowa zamknięta zostanie o godz. 16.45

Uwaga: Klasyfikacja generalna zawodów prowadzona jest według czasu netto.
Czas netto mierzony jest od przekroczenia linii startowej przez zawodnika do momentu przekroczenia linii mety.

↑WRÓĆ

V. TRASA BIEGU

Trasa biegu wynosi 4,2km, a jej dokładny przebieg można zobaczyć tutaj. Trasa prowadzi ulicami z wyłączonym ruchem samochodowym.
Każdy zawodnik obowiązany jest do przestrzegania regulaminu zawodów w tym reagowania na polecenia służb organizatora, służb zabezpieczających trasę biegu, służb mundurowych (straż miejska, policja).

↑WRÓĆ

VI. META

Meta biegów znajdować się będzie w Parku Śląskim, na placu 100-lecia Powstań Śląskich przy głównej bramie ZOO.
Na mecie każdy zawodnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie 40 minut, otrzyma pamiątkowy medal. Medale podawane będą do ręki. Oprócz medalu każdy zawodnik otrzyma butelkę wody. Każdy zawodnik winien jak najszybciej opuścić strefę mety robiąc tym samym miejsce kolejnym uczestnikom zawodów.

Wynik biegu otrzymacie w formie SMS, na podany przy zgłoszeniu numer telefonu.
Ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się na linii mety o godz. 17.30
Wyniki biegu będzie można śledzić on-line w internecie na podanej przed zawodami stronie www.

Wolontariusze

Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację biegu angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z całą pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.

Zabezpieczenie medyczne

Zabezpieczenie medyczne stanowić będą między innymi ambulanse stacjonujące na starcie oraz na mecie zwodów. Obecne będą medyczne patrole piesze.  Jeśli będziesz potrzebował/a pomocy lub zauważysz inną osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – policjantowi, strażnikowi miejskiemu, ochronie lub wolontariuszowi.

 

Zawodnicy, dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć warunków atmosferycznych w jakich przyjdzie nam przeprowadzić rywalizację sportową. Pamiętajcie, że bardzo ważne jest odpowiednio wczesne nawodnienie organizmu, zadbanie o osłonięcie głowy (czapeczka, chusta typu buff), zabezpieczenie odkrytych części ciała kremem z odpowiednim filtrem UV.
Niech emocje sportowe nie przesłonią wam dbałości o zdrowie. Osoby które nie mają dużego doświadczenia startowego winny z respektem podejść do rywalizacji nawet na tak krótkim dystansie. Przed wami jeszcze wiele równie wspaniałych startów, wysoka temperatura powietrza w połączeniu z brakiem doświadczenia biegowego może stanowić zagrożenie dla zdrowia przy zbyt szybkim biegu.

↑WRÓĆ

Wszystkim zawodnikom życzymy jak najwięcej uśmiechu i radości
z udziału we wspólnym biegowym święcie!